Devetnaestogodišnji Jovan Kostadinov je bez oklevanja sa šmrkom u ruci uleteo u vatru i iz diskoteke izvukao 21 dete. Majka jednog spašenog deteta mu se zahvalila na mrežama:
„Sa velikom zahvalnošću i emocijama, želim da podelim herojski čin Jovana Kostadinova iz Vinice, koji ne samo da je spasao živote 21 deteta u tragičnoj nesreći u noćnom klubu u Kočanima, već je spasao i mog sina. U najmračnijim trenucima panike i haosa, kada su svi bili zbunjeni i uplašeni, Jovan se pojavio kao svetlo nade. Bez razmišljanja, uzeo je mog sina, koji je bio pod ruševinama diskoteke, i nosio ga na svojim leđima kroz vatru i dim, sve do bolnice u Kočanima, sa ciljem da ga spase, dok su svi oko njega bežali i borili se za svoj život”, rekla je majka Jadranka.
Jovan je nakon izlaska iz bolnice imao nekoliko ožiljaka po telu, ali njegovo zdravstveno stanje je u potpunosti dobro. Zaslužio je titulu heroja godine zajedno sa ostalima koji su u tom tragičnom događaju spašavali ljude, a neki su tom prilikom i izgubili živote.
Mladić koji je spasao živote 21 osobe u požaru u diskoteci Puls u Kočanima je u svojoj gimnaziji Vančo Prće u Vinici dočekan velikim aplauzima.
Ovaj mladi momak pokazao je izuzetnu prisebnost, srčanost, požrtvovanost zbog čega će ga glas o njegovoj hrabrosti pratiti celog života, nadamo se srećnog.
Izvor: FB Radionaktivni komarac




