Početna Najave Život u doba korone – moje lično iskustvo

Život u doba korone – moje lično iskustvo

Foto: arhiva obrazovne mreže „Danube Networkers“

Obrazovna mreža „Danube Networkers“ iz grada Ulma u nemačkoj pokrajini Baden-Virtemberg pozvala je sve Evropljane i to pripadnike svih generacija da zajedno kreiraju evropsku onlajn zbirku koja će se zvati „Život u doba korone – moje lično iskustvo“.

Korona virus odneo je mnoge živote širom sveta, mnogi su uspeli da se izleče, mnogi još uvek strahuju od tog virusa… ali je činjenica da je pandemija koju je izazvao ovaj virus promenila živote miliona ljudi širom sveta na razne načine. Svakoga dana smo svedoci tragičnih priča o gubicima, usamljenosti i strahu, ali i pozitivnih o velikoj solidarnosti, koja ulivaju nadu u bolje sutra. Ima dosta poučnih i mudrih priča kao i duhovitih. Upravo priče Evropljana sa celog kontinenta organizator želi da sakupi i objavi. Različite kreativne forme dolaze uz obzir, jedini uslov je da svim radovima zajednički imenitelj bude – život u doba korone. Prihvatiće se kratke priče, pesme, zapisi, anegdote, intervjui, razgovori, karikature, crteži…

Rok za dostavu priloga je 30. juni 2020. Poslati prilozi biće objavljeni onlajn na jeziku autora kao i na engleskom jeziku. Svaki učesnik će biti predstavljen na jednoj stranici. Prilozi, koji prema mišljenju žirija ostave najupečatljiviji utisak (u kategorijama: angažman, tekst, vizuelni prilog) biće predstavljeni tokom virtuelne konferencije „Danube Networkers“, 10. jula, 2020. godine.  Odabrani prilozi objavljeni i u štampanoj verziji. Dodatne informacije se mogu dobiti na http://de.danube-networkers.eu

„Danube Networkers“  okuplja više od 100 organizacija iz oblasti obrazovanja, kulture, socijalne zaštite i životne sredine u 12 podunavskih zemalja. Njihovi pridruženi članovi su i brojni univerziteti i škole.  Među njima je i Zavod za proučavanje kulturnog razvitka iz Srbije.  Želeći da se Srbija što kvalitetnije uključi u ovaj evropski projekat, Zavod je pozvao Srbe da svoje doživljaje izdvoje kao posebne. „Na taj način će i vaša iskustva ostati zabeležena u onlajn zbirci pandemijskih sudbina“, istakli su.