Početna Škola Sveti Sava obeležen i u Srpskoj školi na Nijagari

Sveti Sava obeležen i u Srpskoj školi na Nijagari

Školsku slavu Svetoga Savu proslavili su mladi Srbi koji uče srpske jezik i u dalekoj Kanadi na Nijagarinim vodopadima. Iako je škola usled pandemije  korona virusa zatvorena do daljnog uprava Srpske škole Nikola Tesla je sa učiteljima osmislila „onlajn“ program. Deca su recitovala najlepše stihove posvećene prvom srpskom arhiepiskopu, koje su mogle da su vide putem društvenih mreža. „Zbog vanredne situacije u kojoj se svi nalazimo uzrokovane pandemijom virusa, odnosno mera kojih se svi moramo pridržavati, na žalost ove godine nećemo moći proslaviti našu školsku slavu Sv. Savu. Prethodnih desetak godina proslava Sv. Save je za našu školu bila veoma važna i uvek smo se pripremali da taj dan bude jedan od najsvečanijih u toku školske godine. Pored bogatog programa dece naše škole, svetosavskih paketića, prisustva velikog broja roditelja, baka i deka, uvek nam je bilo zadovoljstvo da pozdravimo i drage goste koji nam svojim nesebičnim donacijama pomažu u radu naše škole. Zbog toga koristimo ovu priliku da se bar na ovaj način još jednom zahvalimo svima koji su nam u protekloj godini na bilo koji način pomogli da naša Srpska škola nastavi Svetosavskim putem. Putem očuvanja naše vere, jezika, kulture i tradicije, odnosno putem očuvanja identiteta našeg naroda na ovim prostorima“, naglasili su u Srpskoj školi Nikola Tesla na Nijagari.

„Iskreno se nadamo da će svi ovi problemi oko trenutne vanredne situacije uskoro da budu iza nas, da će se deca vratiti u školske klupe i da ćemo se svi zajedno radovati nekim novim druženjima. Do tada vam poklanjamo nekoliko radova, recitacija i pesmica dece naše škole koji su se potrudili da makar na ovaj način obeležimo našu školsku slavu Sv. Savu“, istaknuto je na Fejsbuk stranici Srpske škole, na kojoj se mogu pogledati video zapisi učenika škole.

Foto: FB Srpska škola Nikola Tesla