Novi video o utiscima Vaskršnjeg konkursa 2021 Srpske dopunske škole iz Slovenije


Nastavnice Srpske dopunske škole iz Slovenije, koje su bile administratori grupe Vaskršnji konkurs 2021. objavile su još jedan lep video o utiscima posle primljenih pohvala i nagrada. Draga David inicijator ovog konkursa kao i Nevena Stupar, Svetlana Todorović, dr Jelena Stefanović i mr Maja Anđelković Šeguljev zahvalile su se učesnicima konkursa, kao i svima „za povratne informacije vezane za konkurs. Vaše reči nas ohrabruju da vam zakažemo već sada susret na konkursu Najlepše vaskršnje jaje 2022.“

U ovom video prenete su reči podrške koordinatorke Srpske dopunske škole za Francusku, Italiju i Sloveniju Blaženke Trivunčić, urednika, vlasnika i novinara portala Rasejanje.info, nagrađenih i pohvaljenih učenika kao i pojedinih nastavnika.

Nastavnica Draga David koja je i osmislila ovaj konkurs izjavila je za portal Rasejanje.info da je želela da konkurs bude mesto gde će ‘sresti’ naši ljudi iz svih krajeva sveta. „Postojala je potreba u meni za tim da uspostavim kontakt sa svim kolegama srpske dopunske škole  kao i da se na neki način povežu sva deca naše škole, koja su voljna da se druže. Tako je Vaskršnji konkurs  zamišljen kao mesto  gde će se ‘sresti’ naši ljudi iz svih krajeva sveta radi razmene pozitivne energije koju Vaskrs donosi svake godine budeći nove nade u bolje sutra, ali i sećanje  na  drage ljude iz domovine sa kojima nas vežu i uspomene vezane za šaranje jaja za Vaskrs.

Svaki ‘lajk’, svaki komentar i podrška dečijim radovima jeste čista razmena energije ljubavi koja se ustostručeno prima i hrani dušu i onoga ko je šalje i onoga ko je podržan, te smo posle završetka konkursa svi bili na dobitku“, dodala je nastavnica Draga.

Za Nevenu Stupar je želja da konkurs postane tradicija i da zaživi. „Naša je vizija da konkurs postane tradicija koja ce zaživeti i u zemljama koje ove godine nisu uspele učestvovati na našem Vaskršnjem konkursu. Ovaj konkurs nas je povezao, zajednički rad je učinio vreme praznika zanimljivim, a mogli smo osetiti i  prazničnu atmosferu iz otadžbine“. „Izuzetno smo bili ponosni gledajući kako naši učenici širom dijaspore neguju svoje pismo, svoju ćirilicu i kako čuvaju tradiciju svojih predaka…“ dodala je Svetlana Todorović.

„Organizovanje ovog konkursa bilo je veliko zadovoljstvo za nas, posebno jer su se deca radovala što učestvuju. Bilo je uzbudljivo pratiti ko će dobiti najviše ‘lajkova’. Takođe, dosta smo naučile, pa će sledeće godine konkurs biti još bolji“, istakla je dr Jelena Stefanović. „Kroz ovaj  kreativan izazov naši učenici su pokazali da poštuju svoju kulturu, tradiciju i običaje i da ih umeju povezati sa  stvaralaštvom i sopstvenim umetničkim doživljajem“, rekla je mr Maja Anđelković Šeguljev.

Uživajte u ovom videu kao i motivima učenika Srpske dopunske škole širom Evrope do sledećeg Uskrsa.