Nastup Irene, Tijane i Jovane SKD Maribor na dečjem festivalu


Irina Nežić, Tijana Kovač i Jovana Jovičić predstavile su Srpsko kulturno društvo Maribor  odličnim pevanjem i ponosnim držanjem na veličanstvenom dečijem Folkart događaju koji se odvija u okviru čuvenog festivala LENT u Mariboru!

U prelepim nošnjama otpevale su tri srpske pesme pred velikim brojem prisutnih posetilaca.

Prisutni si se iskreno divili tim mladim devojkama, željnim da zastupaju svoje društvo kako dolikuje. „Veliko hvala i na ovom mestu, uspele ste i više od očekivanja. U tim minutama njihovog pevanja ponovo smo po ko zna koji put bili ponosni na našu decu, naše društvo, našu prošlost, istoriju i sve što nas ponosne Srbe predstavlja“, istakli su članovi SKD Maribor iz Slovenije.

„Čestitamo Irini, Tijani i Jovani na fantastičnom nastupu kao i našim članovima i prijateljima iz Srpsko kulturnog društva Maribor. Ponosni smo na ove devojke koje su pravi čuvari srpske tradicije!“, naglasili su predstavnici Savez srpskih udruženja u Sloveniji.